Circle white
Circle white

NAPREDUJ – RC pre deti ponúka …

27.4.2023

Vojtova metóda

 

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť prevratnú rehabilitačnú metódu prof. MUDr. Václava Vojtu, ktorá pomohla už tisícom detí po celom svete. Vojtova metóda je diagnosticko – terapeutický systém, ktorý je založený na rozvíjaní a podporovaní geneticky zakódovaných pohybových vzorcov. U zdravých detí sú tieto pohybové vzorce automatické, no u detí s cerebrálnou spasticitou (mozgovým ochrnutím) z rôznych príčin nie. V našom centre cvičí vojtovu metódu naša nová fyzioterapeutka Sára. Ak máte záujem o rehabilitáciu touto metódou, ozvite sa nám.

Chcem sa objednať na vojtovu metódu

 

Feldenkraisova metóda

 

Nedávno k nám opäť zavítala renomovaná fyzioterapeutka a certifikovaná lektorka MBS practitioner (Feldenkraisova metóda) pani PaedDr. Irena Molin z Českého Těšína. Feldenkraisovu metódu vynašiel Moshé Pinchas Feldenkrais, ukrajinsko-izraelský vedec, inžinier a fyzik, ako systém telesného cvičenia, cieľom ktorého je zlepšiť fungovanie ľudského tela zvýšením sebauvedomenia prostredníctvom pohybu. Metóda je vhodná pri širokom spektre problémov dospelých aj detí a pomáha riešiť problémy pri zastavenom alebo spomalenom vývoji dieťaťa, ak dieťa nenapreduje, pri nepokojných deťoch, atypickej chôdzi alebo držaní tela. Využíva sa aj pri diagnózach ako hypotónia, silné svalové spazmy, DMO, vysoký svalový tonus, pri poruche stability, rázštepe chrbtice, skolióze, pri poruchách zraku a aj u detí, ktoré nehovoria. Najbližší májový termín už máme plne obsadený, ale pani Molin plánuje prísť opäť v septembri 2023 (v prípade záujmu nás kontaktujte už teraz)

Pohlig opät v našom centre

 

Tím špecialistov zo spoločnosti Pohlig Austria k nám chodí pravidelne. Pre našich malých klientov vyrábajú dynamické ortézy a iné pomôcky. Špecialisti na individuálne ortopedicko-protetické a rehabilitačné vybavenie pôsobia už viac ako 90 rokov a spájajú tradičné remeselné spracovanie a najmodernejšiu techniku. Ortézy, korzety a iné pomôcky nemeckej zn. POHLIG sú čoraz obľúbenejšie vďaka individuálnemu prístupu, prepracovaným detailom a výborným výsledkom.
Najbližšie termíny konzultácií v našom centre budú 22. mája, 14. júla a 22. novembra 2023. Na konzultáciu je nutné sa objednať.

TheraTogs obleky

 

TheraTogs je zdravotnícka pomôcka I. triedy registrovaná americkým úradom pre kontrolu liečiv. Tieto špeciálne rehabilitačné obleky boli navrhnuté detskou fyzioterapeutkou a 30 rokov vyvíjané a zdokonaľované až do dnešnej podoby. Oblek dokonale obopína celé telo a teda pacient doslova môže nosiť terapiu so sebou. Telo pacienta sa prispôsobuje dlhodobému používaniu a postupne mení vzor chôdze a funkciu svalov. Naši fyzioterapeuti prednedávnom absolvovali kurz v Ostrave, aby sme vám a hlavne vašim deťom dokázali pomôcť aj takouto špeciálnou pokrokovou pomôckou. Oblek TheraTogs môže vášmu dieťatku doporučiť a tiež predpísať rehabilitačný lekár a k nám sa prídete odmerať, objednať a prísť sa zaškoliť, ako ho správne používať. Oblek je plne hradený zdravotnou poisťovňou. Kód na predpis obleku TheraTogs pre poisťovne je I 10011.

Chcem sa objednať na konzultáciu TheraTogs

Schody ako výzva

 

V našom centre sa snažíme využívať všetky možnosti na rehabilitáciu detí. Polepili sme naše schody, aby sa po nich deťom ľahšie a veselšie kráčalo a napredovalo!